Cyber Warriors Army

Jak dołączyć

Czym jest CWA?

CWA (Cyber Warriors Army) jest zbiorem 8 tys. unikalnych tokenów NFT przedstawiających armię CyberWojowników, czyli elitarną grupę bohaterów z alternatywnej rzeczywistości CyberVersum - wirtualnego świata budowanego przez Skinwallet.com we współpracy społeczności zgromadzonej wokół projektu z uznanymi artystami. Projekt osadzony jest w estetyce sci-fi i czerpie garściami z wątków kulturowych związanych z gamingiem i esportem. Zbiór CyberWojowników jest jedną z pierwszych kolekcji NFT stworzonych i sprzedawanych w Polsce.

Po co kupuje się NFT?

Od kilkunastu miesięcy NFT zyskują na popularności jako nowa forma sztuki oraz obiekt, w który można zainwestować. Dzięki zastosowaniu niezamiennych znaczników dobra cyfrowe zyskały taki sam wymiar unikalności, jak dobra fizyczne. Tak samo, jak możemy zakupić obraz znanego artysty, rzeźbę czy karty z graczami NBA, możemy też nabyć np. animację nawiązującą do historii sztuki lub awatar o niezwykłej rzadkości znajdujących się na nim elementów. Można postrzegać je jako dzieła sztuki, inwestycję lub obie te rzeczy jednocześnie.

Co muszę zrobić, żeby kupić
token CWA?

Aby stać się właścicielem jednego z cyber-wojowników CWA nie trzeba mieć dogłębnej wiedzy technicznej. Wystarczy wejść na stronę [link] z aktywnym portfelem MetaMask by wytworzyć token [tzw. minting].

Dla wszystkich chcących rozpocząć NFT-sową przygodę z CWA przygotowaliśmy specjalny poradnik opisujący krok po kroku, jak dołączyć do grona nabywców cyfrowych dzieł sztuki. Można go znaleźć w następnej części tego tekstu.

Jak mogę odsprzedać zakupione tokeny CWA?

Wystarczy wejść w swój portfel na OpenSea, wyświetlić token, który chcesz sprzedać i przy nim nacisnąć Sell. To zabierze cię do widoku tworzenia oferty, gdzie będziesz mógł ustawić stałą cenę w walucie ETH oraz termin ważności oferty.

Co to jest NFT?

NFT to skrót od non-fungible tokens, czyli, w prostym tłumaczeniu niezamiennych znaczników. Są  składnikiem aktywów blockchain, który gwarantuje niepowtarzalność danej kopii towaru. To cyfrowy dowód własności, zakodowany w zdecentralizowanym środowisku cyfrowym.. W kontekście rynku sztuki, świata web3 i najnowszych trendów popkultury określenia “NFT” często używa się również do określania cyfrowych dóbr, które dzięki temu znacznikowi są niepowtarzalne. Tak jak digitalowe obiekty z serii CWA.

Kto handluje NFT?

Trend na tworzenie i kupowanie NFT dotarł już wszędzie: za dziełami sztuki cyfrowej stoją zarówno świetnie zapowiadające się młode talenty, jak i celebryci i artyści pokroju Snoop Dogga, Paris Hilton (stworzyła kolekcję wspólnie z Blake Kathryn, projektantką i artystką sztuk wizualnych z Los Angeles), czy Eminema, który nie tylko tworzy NFT, ale też sam jest ich nabywcą.

Największe domy aukcyjne zajmujące się sztukami wizualnymi nie boją się NFT. Christie’s, światowy lider obrotu dziełami sztuki, przeprowadził licytację kolażu przygotowanego przez Mike’a Winkelmanna, znanego też jako Beeple, opierając się na w pełni cyfrowym przekazaniu własności przez NFT oparte o Ether. Cyfrowe dzieło zostało sprzedane za kwotę prawie 70 mln dolarów. We wrześniu inny legendarny dom aukcyjny, Sotheby’s, wystawił na licytację serię przedmiotów z jednej z najpopularniejszych serii NFTs - Bored Ape Yacht Club za blisko 25 mln dolarów.

Co dają mi tokeny CWA?

Choć wizualnymi nośnikami NFT CWA są awatary stworzone przez profesjonalnego ilustratora, tak naprawdę stanowią one przepustkę do otwierającego się świata CyberVersum, które owocuje w okazje i wrażenia dla osób żyjących esportowymi rozgrywkami. Posiadacze tokena CWA będą mogli brać udział w dedykowanych wydarzeniach esportowych, uzyskać dostęp do stref VIP na międzynarodowych turniejach oraz korzystać z okazyjnych ofert przygotowywanych przez partnerów CWA.

Jak kupić tokeny CWA?

Co warto wiedzieć na wstępie?

 • Istnieją różne platformy, na których obracać można NFT. Najpopularniejszą z nich jest OpenSea. To na tym rynku funkcjonować będą tokeny CWA.
 • Handel na OpenSea opiera się na dwóch walutach: Ethereum (ETH) i MATIC.
 • Zakup ETH odbywa się poprzez wymianę tradycyjnego pieniądza na kryptowalutę. Wymiany tej można dokonać korzystając z jednej z powszechnie dostępnych giełd - w tym przypadku wyjaśnimy go na przykładzie giełdy Coinbase.
 • Ostatnim narzędziem potrzebnym do przeprowadzenia transakcji zakupu NFT jest wirtualny portfel, który będzie wspierać nas w procesie weryfikacji oraz zakupów w świecie Web 3.0. Najpopularniejszym wirtualnym portfelem jest MetaMask i to nim posłużymy się w tym procesie.
 • Żadna z informacji zawartych w tym manualu nie stanowi porady inwestycyjnej. Jego wyłącznym celem jest wsparcie techniczne w procesie kupowania tokenów.

Jak przenieść środki na
nasz wirtualny portfel?

 • Po kliknięciu Send wskazujemy ilość waluty, którą chcemy przekazać do portfela. W polu To wpisujemy adres swojego portfela MetaMask (znajdziemy go na naszym profilu MetaMask, w zakładce Account).  W polu Pay with wybieramy rodzaj waluty.
 • Po kliknięciu przycisku Continue będziemy odesłani do widoku przesyłu, gdzie zostaniemy poinformowani o wysokości opłaty transakcyjnej (“network fee”). Po potwierdzeniu szczegółów transakcji, klikamy Send now. Pieniądze powinny trafić na nasz portfel Metamask w ciągu 10-15 minut.

Jak kupić Ethereum?

 • Najpierw trzeba założyć konto w Coinbase. W tym celu należy dokonać rejestracji, zweryfikować swoją tożsamość poprzez przedstawienie dokumentu ze zdjęciem i podpiąć środek płatności.
 • Teraz możemy zakupić cyfrową walutę. Korzystamy w tym celu z przycisku Buy/Sell (w aplikacji mobilnej Buy).
 • Następnie wybieramy walutę, jaką chcemy zakupić (czyli ETH), kwotę transakcji oraz środek płatności
 • Po kliknięciu w Preview Buy zobaczymy szacunkowe rozliczenie transakcji, czyli aktualny kurs ETH, równowartość ETH, którą otrzymamy po wymianie i koszty transakcyjne (Coinbase fee).
 • Finalizujemy transakcję klikając Buy now.
 • Po chwili środki w walucie ETH powinny znajdować się na naszym koncie Coinbase.

Jak kupić token CWA?

Gdy mamy już gotowy wirtualny portfel z odpowiednią walutą, wystarczy wykonać parę prostych kroków:

 • Wejść na stronę wytworzenia (dostępna wkrótce)
 • Kliknąć Connect Wallet, by potwierdzić połączenie naszego wirtualnego portfela na potrzeby transakcji
 • W oknie dialogowym MetaMask potwierdzić wybór portfela i kliknąć Dalej
 • W kolejnym etapie okna dialogowego potwierdzić udostępnienie adresu portfela poprzez kliknięcie Połącz
 • Strona przeładuje się, wyświetlając nasz adres i prosząc o określenie ilości tokenów, które chcemy wygenerować. Domyślnie ta wartość wynosi 1, a można ją zwiększyć do 5 klikając w +.
 • Po określeniu ilości tokenów kliknąć Mint now!
 • Ponownie otworzy się okno dialogowe MetaMask z dokładnym opisem transakcji. Podane będzie również gas fee, czyli koszt przeliczenia transakcji w blockchainie. Należy kliknąć Potwierdź.
 • Gdy transakcja zostanie przetworzona, zobaczymy komunikat “Success” na stronie kupna. Token będzie można znaleźć w naszym cyfrowym portfelu MetaMask.